Jaký je rozdíl mezi baterií a solárním napájením?

Jaký je rozdíl mezi baterií a solárním napájením?

U Quartzových strojků práci vykonává elektromotorek posouvající ručičky. Energii dodává strojku baterie. Solární panely zabudované pod ciferníkem doplňují energii pro zasazený vysokokapacitní kondenzátor. U Quartzových strojků práci vykonává elektromotorek posouvající ručičky. Energii dodává strojku baterie. Solární panely zabudované pod ciferníkem doplňují energii pro zasazený vysokokapacitní kondenzátor.

Mohu se potápět s hodinkami označené 50M ?

Mohu se potápět s hodinkami označené 50M ?

Nejčastěji dochází k proniknutí vlhka do pouzdra hodinek skrz korunku nebo manipulací tlačítek. Použitím šroubovací korunky dochází k výraznému zvýšení vodotěsnosti. V žádném případě se nedoporučuje manipulovat s korunkou nebo tlačítky ve vodě. Obdobnou slabinu mohou představovat spoje pouzdra a dýnka. Menší slabinou jsou spoje sklíčka a pouzdra. Z hlediska dlouhodobějšího užívání potom riziko představuje stárnutí těsnění (z gumy, která stárne rychleji než kovové pouzdro) a korozivní působení vody (zejména mořské).

Mám zvolit safírové nebo minerální sklo na hodinkách?

Mám zvolit safírové nebo minerální sklo na hodinkách?

Safírové sklo má velmi vysokou tvrdost, hodinky tedy ochrání. Minerální sklo (sklo s vysokou tvrdostí) by mělo být považováno jako standard. Z důvodu zvýšení odolnosti mají minerální skla často povrchovou úpravu proti poškrábání. Safírové sklo má velmi vysokou tvrdost, hodinky tedy ochrání. Minerální sklo (sklo s vysokou tvrdostí) by mělo být považováno jako standard. Z důvodu zvýšení odolnosti mají minerální skla často povrchovou úpravu proti poškrábání.